Nem lesz német Opel Astra

Nem lesz német Opel Astra

Németországban megszüntetik az Opel Astra gyártását, az Opel legfontosabb modelljét 2015-től már csak Lengyelországban és Nagy-Britanniában gyártják majd.

Így kezdődött

Így kezdődött

A 150 éves Opel 20 éve telepedett meg Magyarországon, szentgotthárdi üzemének, a magyarországi autógyártás egyik központjának létrehozására és fejlesztésére összesen 735 millió eurónyi tőkét fektetett be az évek során.

Íme az első

Íme az első

A szentgotthárdi gyárban húsz évvel ezelőtt elkészült első Opel Astrával feltámadt a magyarországi autóipar, és a gyártás megkezdése lépéselőnyhöz juttatta az Opelt a piaci versenyben - mondta Kovács Tamás, az Opel Magyarország ügyvezető igazgatója csütörtökön Budapesten, az 1992-ben elindított gépkocsigyártás 20. évfordulója alkalmából tartott rendezvénysorozat első állomásán, a Közlekedési Múzeumban.