Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Önvezető autók kihívásai a nagyvárosban
A SZTAKI kutatói olyan algoritmusokon dolgoznak, amelyek képesek gyorsan és biztonságosan dönteni.
Egy radar mind felett
A radarérzékelők új generációja átlát a füstön, poron és ködön keresztül.
Tovább javítja világrekorder autóját a Széchenyi-egyetem
A SZEnergy Team csapata a páratlan siker után tovább csiszolta a világrekorder járművet.
Ötös szintű önvezető autót mutatott be a Volkswagen
Az ötös szintű önvezető koncepcióautó az elképzeléseik szerint a távoli jövőben akár a rövidtávú repülőutakat is helyettesítheti.
Önálló beavatkozásra képes fékrendszer
A Continental és a Pannon Egyetem közösen vesz részt az autonóm járművekben is alkalmazható brake-by-wire fékrendszer és szoftver szenzoraihoz kapcsolódó kutatási és fejlesztési tevékenységben.
Újragondolták a jövő önvezető járművét
A TED vezető szakértői, Greg Gage és Sarah Sandman olyan koncepciót dolgoztak ki az önvezető járművekre, amelynek középpontjában az autósok igényei állnak.
Lehet-e még az évtized fejlesztése az önvezető autó?
Az elektromobilitásra való ösztönzéssel nem csak a szemléletben, de finanszírozásban is máshova került a hangsúly: az önvezető autók háttérbe kerültek az e-autókkal szemben. Michaletzky Bálint, a GreenGo ügyvezetője azonban továbbra is bizakodóan áll az új technológiához.
Osztrák-magyar autonóm járműipari tesztkörnyezet
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), valamint a Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. konzorciuma autonóm járművek tesztelésére alkalmas digitális környezet létrehozásának előkészítését kezdi meg a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal pályázatán 100 millió forint összegű támogatást elnyert projekt keretében.
Automatizált térképalkotás – nagy lépés az autonóm közlekedésben
A Toyota önvezető technológiákkal kapcsolatos k+f tevékenységét összefogó fejlesztési központja, a TRI-AD (Toyota Research Institute-Advanced Development), befejezte tesztprojektjeit a közutakat ábrázoló, nagy felbontású (HD) térképezés területén: a Toyota mérnököknek sikerült fél méternél kisebb relatív pontosságot elérnie, ez a felbontás pedig már megfelel az önvezetéshez szükséges alkalmazás bevezetéséhez.
Így állunk az 5G-hálózatokkal Magyarországon
Hamarosan az egész világon 5G-hálózatokat fognak használni, ezalól Magyarország sem lesz kivétel. Kezdetben nálunk is szigetszerű elterjedésre lehet számítani, először az ipari parkokban, az egyetemi kutatóintézeteknél, illetve a nagyobb városok frekventált részeiben.
Robotverseny lesz a BME-n
Február 15-én rendezik meg önvezető autók versenyét, amelyen a BME VIK mesterszakos hallgatói által felkészített önvezető járművek versenyeznek gyorsasági és ügyességi pályán.
Elektromos, automata és repül is
A CES a világ legfontosabb fogyasztói elektronikai szakkiállítása, amely 2020. január 7-e és 10-e között zajlik Las Vegasban. Bár a CES leginkább a digitális eszközök bemutatója, évről évre erőteljesebben jelen van az autóipar is a kiállításon. A bemutatott járműfejlesztésekből válogattunk össze néhány kiemelkedő példát.
Önvezető járműtechnológiai együttműködésre készül a német autóipar
Együttműködésre készülnek a nagy német autóipari vállalatok a vezető nélküli járműtechnológia közös fejlesztése érdekében.
Megtanítják vezetni a haszonjárműveket
A Bosch jelentős lehetőségeket lát a „központtól központig” automatizálásban – a logisztikai telepek közötti vezető nélküli ingázásban.
