5G-vel utaznak a metrón

5G-vel utaznak a metrón

A Telekom november 11-től az összes budapesti metróvonalon elérhetővé tette az 5G hálózatot ügyfelei számára.

Önvezető metrószerelvények futnak majd Szaúd-Arábiában

Önvezető metrószerelvények futnak majd Szaúd-Arábiában

A Szaúd-Arábia fővárosában megépülő metróhálózat hat vonalából kettőn a Siemens Inspiro típusú vezető nélküli szerelvényei közlekednek majd. Rijád jelenleg a földkerekség legnagyobb méretű metróhálózatát építi.

Teljesen automatikus vonatvezérlés Párizsban

Teljesen automatikus vonatvezérlés Párizsban

A Siemens nyerte el a megrendelést a párizsi metró 4-es vonalának jelző és üzemirányító rendszerekkel való felszerelésére. A teljesen automatikus működés akár 20 százalékkal is növelheti ennek a vonalnak a kapacitását. 

Föld alatti kockázatok

Föld alatti kockázatok

Noha a metróvonalak száma rendszerint a nagyvárosok élhetőségének fontos fokmérője, a másfél száz éve debütált föld alatti közlekedés a tömegszerencsétlenségek, sőt, terrorcselekmények színtere is lehet.

A titkos 61-es vágány

A titkos 61-es vágány

New York elhagyott metrómegállói és alagútjai közül a leghírhedtebb a 61-es vágány, amelyről a mai napig különböző városi legendák élnek.

Sikeres évet zárt az Alstom

Sikeres évet zárt az Alstom

Az Alstom Hungária Zrt. értékesítési árbevétele 40 százalékkal, 7,6 milliárd forintra emelkedett a 2013. március 31-én zárult üzleti évben. Jelenlegi üzleti évében a cég szeretne részt venni számos, erőmű- és közlekedésfejlesztésre kiírt közbeszerzésben.

Végre elindul az első Alstom-szerelvény

Végre elindul az első Alstom-szerelvény

Ma délelőttől már utasokat is szállít az első Alstom-metrószerelvény a 2-es vonalon Budapesten.

Jöhet az engedély

Jöhet az engedély

Teljesítette a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) által előírt négyezer kilométeres úgynevezett tartampróbát (próbafutást) az Alstom Metropolis szerelvénye, amely Budapesten, a 2-es metró vonalán fut majd – erősítette meg az Index információt szombaton a francia cég.

A betonnal már végeztek

A betonnal már végeztek

Decemberre elérte a 4-es metró készültségi szintje a 70 százalékot - tájékoztatta a DBR Metró Projekt Igazgatóság az MTI-t.