Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Magyar mérnök a Mercedes Forma–1-es csapatánál
Horváth Hanna a Mercedes-AMG Petronas Forma–1-es csapatánál dolgozik gyakornokként az angliai Brackley-ben.
A Mercedes Forma-1-es csapatához csatlakozott a Széchenyi István Egyetemen végzett fiatal szakember
Horváth Hanna a Mercedes Forma–1-es csapatának aerodinamikai részlegét erősíti gyakornokként.
Kecskemétre hozza a Mercedes az A-osztály gyártását
A Németországban felszabaduló kapacitások jól jöhetnek majd a cégnek az új modellek gyártásához.
Első magyarországi kutatás-fejlesztési központját hozza létre a Mercedes
A német autógyártó 21,6 milliárd forint értékű beruházása nyomán a termékfejlesztés korai hardver- és szoftverfejlesztő fázisa is hazánkban valósul majd meg.
A Mercedes bemutatott egy fantasztikus töltőjárművet
A jármű az ultragyors, kétirányú, napelemes, induktív és konduktív töltésével egy egész háztartás fogyasztását állni tudja.
Új töltőpontok nyílnak országszerte
Mercedes-Benz autószalonoknál alakítanak ki 16 új töltőhelyet.
Energiatakarékosságra szólított fel az egyik legnagyobb autógyár vezetője
Ola Källenius elmondta, a cégnél is spórolnak az energiával, például a stuttgarti székház tetején „egyszerűen nem világít éjszaka a Mercedes-csillag".
1 milliárd eurós befektetéssel új gyártósorokkal bővül a kecskeméti gyár
Új modellek, összeszerelő- és karosszéria-gyártósor a Mercedes-Benz kecskeméti üzemében.
Megszűnik az A-, és a B-osztály
Három-négy éven belül beszünteti ezek gyártását a Mercedes - jelentette be a Handelsblatt.
Agy-számítógép interfész alapú vezérlés a Mercedesekben
Nem lehetetlen, hogy a gondolatokkal irányítható funkciók technológiája maholnap a világ egyik legnagyobb autógyártójának járműveiben is felüti majd a fejét.
Egy átalakulásban lévő ágazat átalakult kiállítása
Szeptember 7-én Angela Merkel (CDU) szövetségi kancellár nyitja meg a korábbi években megszokottnál sok tekintetben eltérő IAA Mobility kiállítást, amely Németországban az első kiemelt jelentőségű gazdasági rendezvény a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások után.
A német és brit autógyárak is újraindulnak
Április 28-án a kecskeméti Mercedes gyárban felveszik a sor mellett a munkát a dolgozók. A Jaguar Land Rover és az Aston Martin májusban nyomja meg a restart gombot a gyártóegységein.
Április végéig újraindul a gyártás
Magyarország jelentős autóipari gyártói jelentették be, hogy újraindítják a termelést még áprilisban.
Megszakítják a termelést Kecskeméten is
Az Opel, az Audi után a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. is meghozta állásfoglalását a munka ideiglenes megszakításával kapcsolatban.
