Az ELTE kutatói az elemi részecskék nyomában

Az ELTE kutatói az elemi részecskék nyomában

A CERN Nagy Hadronütköztetője (LHC) a Higgs-bozon felfedezését követően idén minden eddiginél nagyobb energián indult újra. Az új mérésekben a Pásztor Gabriella által vezetett MTA-ELTE Lendület CMS Részecske- és Magfizikai Kutatócsoport is részt vesz.