Az első külföldi felhasználók a szegedi lézeres kutatóban

Az első külföldi felhasználók a szegedi lézeres kutatóban

Megérkeztek az első külföldi felhasználók, egy svájci és egy görög kutatócsoport az ELI-APLPS-ba, a szegedi lézeres kutatóintézetbe – jelentette be a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnöke hétfőn a helyszínen.

Áttörés a kvantumoptikában

Áttörés a kvantumoptikában

Gábris Aurél, az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont Szilárdtestfizikai és Optikai Intézet munkatársa egy prágai kutatócsoport tagjaként részt vett a kvantumrendszerek viselkedésének fényimpulzusok segítségével történő hatékony szimulációjában: a német-cseh nemzetközi együttműködésben ő végezte el a kísérletek elméleti hátteréhez szükséges számítások többségét.