Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Minden, amit az új különadókról eddig tudni lehet
A kormány tervezett lépéseiről a BDO Magyarország szakemberei foglalták össze a legfontosabb tudnivalókat.
Távközlési adó: a Telenor már döntött
A Telenor az új perc alapú távközlési adót érvényesíteni fogja áraiban mindaddig, amíg a szektort sújtó két különadó közül az egyiket kivezetik - közölte a Telenor Magyarország az MTI megkeresésére.
Egyelőre nem bírságolnak
Az Európai Bizottság az Európai Bírósághoz fordul a távközlési szektor magyarországi különadójának ügyében, mert a tagállam az uniós szabályokat megszegve továbbra is árbevételen alapuló különadó-fizetésre kötelezi a távközlési szolgáltatókat. A Bizottság egyelőre nem kéri semmiféle bírság kiszabását Magyarország ellen - jelentették be csütörtökön Brüsszelben.
Az Egis szerint
Veszélyezteti az Egis kutatás-fejlesztési tevékenységét, és összességében kockáztatja a magyarországi innováció jövőjét a július 1-én kihirdetett gyógyszertörvény - állítja a gyógyszeripari cég MTI-hez eljuttatott közleményében.
