Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Az elektromos buszok lassan elindulnak
2030-ra minden második városi busznak elektromosnak kell lennie Németországban.
Díjcsökkenés és Mercedesek egy hazai autómegosztónál
Bővül a SHARE NOW budapesti zónája és flottája. Mostantól már 60 Ft/perctől lehet használni a szolgáltatást. 30 új gépjárművel, köztük Magyarországon gyártott Mercedes-Benz A-osztályokkal, valamint Mercedes GLA és smart EQ fortwo modellekkel bővíti a meglévő, MINI és BMW modellekből álló flottáját.
Jelentős növekedés az e-flottákban
Az Arval Magyarország gépjármű tartós bérleti szolgáltató szerint egy év alatt több területen is változás következett be a hazai cégek közlekedési igényeiben. 2019 első féléves adatait az idei év azonos időszakával összehasonlító kutatásukból kiderült, hogy bár csökkent az új járművek iránti kereslet, az egyéni mobilitás iránti igény mégis nőtt a partnereik körében. A változások magukkal hozták az elektromos hajtású járművek 50 százalékos növekedését is a cég flottájában.
Közösségi lesz a céges autó
A SHARE NOW autómegosztó budapesti felhasználóinak 83 százaléka szívesen használná a vállalat modelljeit céges autóként vagy juttatási csomag részeként. Az egyértelmű igényre válaszul az autómegosztó Magyarországon is bevezeti közép- és nagyvállalatokat célzó szolgáltatását.
2030-ra radikálisan megváltozik a gépjárműpiac
A gépkocsik száma az új megosztási módok elterjedése miatt drámaian csökkenhet, miközben a közúti forgalom az eddiginél is nagyobb lesz a PwC tanulmánya szerint.
Az e-mobilitásról tanácskoztak
A következő nagy ipari bumm az elektromos mobilitáshoz lesz köthető Magyarországon is. A héten zajlott az Emobility Fórum 2016 a Várkert Bazárban, ahol az érdekeltek minden csoportja jelen volt, hogy megvitassák, miként lehet az Európában már sok helyütt üzembe állított elektromos közlekedést hazánkban sikeresen megvalósítani.
