Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Szegény környezetszennyezők
A világ leggazdagabb országai egyre növekvő mértékben Kínába és egyéb fejlődő gazdaságokba "helyezik ki" szén-dioxid-kibocsátásukat - ismertette az ENSZ egy előkészítés alatt álló tanulmányát a The Guardian brit lap.
Vigyázó állásban
Az elsőként az Egyesült Államokban 1970-ben ünnepelt Föld napja csak két évtizeddel később vált világméretű fiesztává, miközben egyes országokban a környezetvédelem fontosságát már lényegesen korábban felismerték.
Húsz tonna gyógyszer a Dunában
Gyógyszerfogyasztó nép vagyunk - tartják. Ennek egyik nemkívánatos következménye, hogy a szervezetünkben fel nem szívódott vagy be sem vett gyógyszerek nagy része a csatornahálózatban köt ki, onnan pedig az élővizekbe - és ha azokból nyerünk ivóvizet, végül a csapvízbe kerül. Hasonló sors vár a szervezetünkben történő gyógyszerlebomlás során keletkező anyagokra is. Budapesten évente 20 tonna gyógyszer kerül a Dunába.
Hogyan gurult el 240 milliárd?
Kit érdekel 240 milliárd forint megtakarítási lehetőség? A fogyasztókat és adófizetőket bizonyosan igen, hiszen az üzemanyagok árnövekedése a fogyasztói árakban is előbb-utóbb megjelenik.
Zöld jövő
A hazai megújuló energia szövetségeket tömörítő Magyar Megújuló Energia Platform (MEP) 2011 novemberében hivatalosan is zászlót bontott.
Felvillanyozó koncepciók
A fosszilis energiaforrások csökkenése és a környezetszennyezés miatt a megújuló energiák alkalmazásának egyik legaktuálisabb célterülete a fenntartható közlekedés lett. 2011. május 7-én a megújuló energia témájának vezető szakmai rendezvényén belül szervezik meg az Elektromos Mobilitás Napját is.
Erőforrás-felhasználás hatékonyabban
Az energiafelhasználás korlátozása, illetve az elfogyasztott energia jobb kihasználása nemcsak zöld cél, hanem súlyos pénzügyi érdek is. Az energia előállítása évről évre egyre költségesebb, az energiaárak minden termékbe, szolgáltatásba beépülnek, így ennek szem előtt tartása, tervezése mindenki számára alapvető érdek.
Olajkatasztrófa: új kúpot tesznek a kútra
Robot-tengeralattjárókkal eltávolították szombaton az olajfogó kúpot a mélytengeri kútról a Mexikói-öbölben, s helyette egy nagyobb és hatékonyabb olajgyűjtő berendezést szerelnek a 82 napja szivárgó olajkútra.
