Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Robot bányászokat küldhet a Holdra az ESA
Az Európai Űrügynökség fel szeretné mérni, hogy az égitest mennyire lehet alkalmas bázis a jövő űrbéli küldetésekhez.
Elindulhat a világ legnagyobb lítium-lelőhelyének kiaknázása
A német K-Utec tervezi az első lítiumkitermelő és -feldolgozó üzemet Bolíviában, így megindulhat a világ legnagyobb lítium-lelőhelyének kitermelése.
Palagáz kitermelésére készül Nagy-Britannia
Jelentős méretű palagáz-mezők kiaknázásának engedélyezésére készül a brit kormány. Szerintük 60 ezer új munkahely keletkezhetne. A környezevédők viszont a kitermelés negatív következményeire figyelmeztetnek.
A technológia és a tapasztalat is kevés a magyar palagáz kitermeléséhez
Magyarország nem hagyományos típusú földgáz- és kőolajvagyona lényegesen nagyobb, mint a hagyományos, mégsem érdemes amerikai jellegű palagáz-forradalomban reménykedni.
Nem kell senkinek
Bár a világon a megkutatott szénvagyon 118 évre lenne elegendő, a szén versenyképesség szempontjából Európában és Magyarországon is vesztésre áll a többi energiahordozóval szemben - állapították meg a szakértők az energiainfo.hu internetes szakportál Budapesten tartott sajtóbeszélgetésén.
Hová tűnik az arany?
Tavaly a világon 2535 tonna aranyat bányásztak, 5 százalékkal többet, mint 2009-ben, s ha az éves kitermelés a jövőben is 2500 tonna környékén alakulna, úgy a Föld aranytartalékai 2031-re kimerülnének - közölte a www.aranypiac.hu az Amerikai Egyesült Államok Földtani Szolgálata (United States Geological Survey - USGS) adatai alapján pénteken.
