Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
ABB: 5 milliárd forintos kapacitásbővítés Kecskeméten
Bővítik az ABB Installációs Készülékek Kft. gyártóegységében a középfeszültségű kábelszerelvények gyártási kapacitását.
900 millió forintos fejlesztés a gyöngyösi gyárban
A Schneider Electric üzemében egy csúcstechnológiát képviselő élhajlító berendezést is üzembe helyeztek.
Megduplázzák az elektromos Zoe modell gyártását
A francia Renault egymilliárd eurós elektromos járműtechnológiai fejlesztési programja keretében a Párizs melletti Flins üzemben készülő teljesen elektromos Zoe modell gyártásának a megduplázására készül – számolt be az Automotive News Europe hírportál.
30 milliárd forint fejlesztési támogatást nyertek kkv-k
530 mikro-, kis- és középvállalkozás a nyert támogatást a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (GINOP) 5 pályázatán versenyképességének és termelékenységének erősítésére.
Gyárat bővít a Siemens
Új típusú gázturbina-lapátok gyártását kezdi meg Magyarországon a vállalat, amelynek érdekében további, legalább 150, magasan képzett szakembert tervez felvenni budapesti Power and Gas üzemébe. A tavaly novemberben bejelentett kompetenciabővítés részeként új, 10.000 négyzetméter területű csarnok építését kezdte meg ma a vállalat.
Szünetel a pályázati kérelmek beadása
Túlzott forrásigény miatt március 7-étől átmenetileg szünetel a támogatási kérelmek beadása a mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatására kiírt pályázatra – tájékoztatott a kormány a hivatalos pályázati oldalon.
Újabb GINOP pályázatot írtak ki
Szerdától nyújthatják be a kérelmeket a mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházások esetén – jelentette be a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Emelkedett a kkv-k által megpályázható támogatás
Szerdától újra pályázhatnak a mikro-, kis- és középvállalkozások egyebek mellett eszközvásárlásra, új technológiai rendszerek kialakítására, megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazására, a megpályázható összegek pedig magasabb lesznek – hívta fel a figyelmet Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára pénteken.
Kapacitásbővítő támogatásra lehet pályázni
Újra pályázhatnak a mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) termelési kapacitásaik bővítésére és kapacitásbővítő beruházásaik támogatására a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében, összesen 39 milliárd forint értékű fejlesztési forrás érhető el.
A járműipar segítette az ipar bővülését
Az ipari kapacitásbővítés és a járműipar segítette az ipar bővülését júniusban - mondta a KSH legfrissebb adataira reagálva Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságszabályozásért felelős államtitkára.
Ez még mindig kevés
A vártnál valamivel gyengébb lett a beruházás tavalyi teljesítménye az MTI által megkérdezett elemzők szerint, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az adatok alapján azt közölte, a negyedik negyedévben kedvező folyamatok történtek a feldolgozóiparban.
