Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Az INA megkezdi a Rijekai Finomító tesztelésének utolsó szakaszát
Elindult a kulcsfontosságú éles üzemi próba a Rijekai Finomító új létesítményében.
A MOL-csoport bővítette szlovéniai hálózatát
Az OMV Slovenija megvásárlásával több mint 170 töltőállomással bővítette hálózatát Szlovéniában.
Mennyit érnek az INA részvényei?
A tíz évvel ezelőtti ár mintegy két és félszereséért vásárolhatná vissza a horvát állam a Mol INA-részesedését, a horvát olajipari vállalat részvényeinek értéke ugyanis ennyit változott 2003 óta - írta a Vecernji List című zágrábi napilap szombati számában.
Az INA örökségét féltik a horvátok
Az INA horvát olajvállalat 23 volt igazgatójának összejöveteléről közölt szerdán cikket a Poslovni dnevnik horvát üzleti napilap "A magyarok annyira erősek, amennyire ti ezt megengeditek nekik" címmel.
Tovább folytatódik a harc az INA-ért
Elfogadhatatlannak tartja a horvát kormány azt, ahogyan a Mol Nyrt. jelenleg igazgatja az INA-t és meg akarja változtatni a részvényesi szerződést - írták a horvát lapok pénteken.
A horvátok szabadulnának a magyar olajcégtől
Az INA felügyelő bizottságának horvát tagjai szerdán levelet küldtek a horvát kormánynak, amelyben Áldott Zoltánnak, az INA elnök-vezérigazgatójának leváltását kérik, közvetve pedig az állam mint társtulajdonos erősebb részvételét az INA-ban - írta csütörtökön a Jutarnji list.
Stratégiát vált a horvát olajcég
A kormányváltást követően megváltozott Horvátországban az INA-val és legnagyobb tulajdonosával, a Mollal kapcsolatos hozzáállás, s úgy tűnik, az új kabinet az olajcéghez hasonlóan a befektetések megkönnyítését és dinamizálását helyezi előtérbe. A társaság jelentős összegeket fordít a kutatásra és a termelésre, de a horvát olajfinomítók és a töltőállomások korszerűsítése is kiemelt cél - mondta Áldott Zoltán, az INA elnöke az MTI-nek Zágrábban adott interjúban.
A Mol-vezér a horvát ügyről
A Molt és személyét ért támadásokról nyilatkozott Hernádi Zsolt, a cég elnök-vezérigazgatója a hvg.hu hírportálnak. Véleménye szerint a magyar állam megjelenése a Molban nem lesz kihatással a cég működésére, és nem tart a lex Mol esetleges átírásától sem.
Törvényesen szerezte jogát a Mol
A törvényeknek megfelelően szerezte meg az INA irányítási jogait a Mol - közölte a horvát versenyfelügyelet állásfoglalására hivatkozva szombaton az index.hr hírportál.
