Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
2027-től a katari földgáz is hozzájárulhat Magyarország energiabiztonságához
Erről már zajlanak is a tárgyalások a felek között - közölte a külgazdasági és külügyminiszter.
Hazánkban zavartalan az oxigénellátás
Zajlik az ipari felhasználású oxigénellátó eszközök – palackok, cseppfolyós gázt tároló tartályok – átcsoportosítása az egészségügyi ellátás részére.
Mesterséges levél
A Cambdrige-i Egyetem kutatói "mesterséges levelet" hoztak létre, ez napfény, szén-dioxid és víz felhasználásával képes előállítani egy széles körben alkalmazott gázt, amelyet jelenleg fosszilis anyagokból nyernek, a technológia felhasználható lesz fenntartható folyékony üzemanyag előállítására, amely a benzin alternatívája lehet.
A gáz aranykora
Az elemzők arra számítanak, hogy a gázfelhasználás 2025-re több mint a harmadával nő a jelenlegi szinthez képest. Becslésük szerint a folyékony földgáz (LNG) nemzetközi forgalma már ezalatt az egy évtized alatt is 70 százalékkal nő.
Halasztanák az e-útdíj indítását
A hazai érdekképviseletek mellett a fuvarozók nemzetközi szövetsége is arra kéri a kormányt, hogy az e-útdíjat - a kabinet korábbi terveivel összhangban - csak egyhónapos tesztidőszak után indítsa be, ellenkező esetben akár áruellátási problémák is jöhetnek az országban. A kőbe vésettnek számító július 1-jei dátum feladásáról Orbán Viktor miniszterelnök kellene döntenie, de az NFM szerint nem várható az eredeti szándék megmásítása a szombati kormányülésen.
Nincs szükség a magánszférára
A Cisco legfrissebb kutatása alapján a fiatal munkavállalók úgy vélik: a magánszféra korszaka lejárt.
Nincsenek növekedési források
Nincs ok derűs jövőképre a gazdaság és a foglalkoztatottság 2013-as lehetőségei kapcsán – véli a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége.
Előzősávban a földgázhajtású autók
Egy, a GTAI német állami kereskedelemfejlesztési és befektetés-ösztönzési ügynökség külkereskedelmi információs szolgálata által készített piaci jelentés szerint a Cseh Köztársaságban az elkövetkező nyolc évben meg fog tízszereződni a földgázüzemű gépkocsik száma.
Kivárnak a cégek
A magyarországi munkaadók bizonytalannak látják a munkaerő-piaci helyzetet a következő negyedévben; 71 százalékuk nem tervez elbocsátást és munkaerő-felvételt sem szeptember végéig.
A legnagyobb pozitív meglepetés
Kellemes meglepetés a magyar feldolgozószektori aktivitást jelző beszerzési menedzserindex (PMI) múlt havi meredek növekedése, amelyre azonban egyelőre "nehéz magyarázatot lelni" - vélekedtek a hétfői adatismertetés utáni kommentárjaikban londoni felzárkózó piaci elemzők.
Idén is növekszik
A 2010-es üzleti évben a vállalat több mint 780 millió forintot fordított stratégiai beruházásokra.
Olajhiány fenyeget?
A következő huszonöt évben is az olaj- és gázipar szolgáltatja a világ energiaellátásának túlnyomó részét – áll abban a jelentésben, melyet második alkalommal adott közre a Deloitte globális energiaipari csoportja. A jelentés tartalma ügyfelekkel, energiaipari elemzőkkel, valamint a Deloitte tagvállalatainak legelismertebb energiaipari szakértőivel készített interjúkon alapul.
