Stratégiát vált a horvát olajcég

Stratégiát vált a horvát olajcég

A kormányváltást követően megváltozott Horvátországban az INA-val és legnagyobb tulajdonosával, a Mollal kapcsolatos hozzáállás, s úgy tűnik, az új kabinet az olajcéghez hasonlóan a befektetések megkönnyítését és dinamizálását helyezi előtérbe. A társaság jelentős összegeket fordít a kutatásra és a termelésre, de a horvát olajfinomítók és a töltőállomások korszerűsítése is kiemelt cél - mondta Áldott Zoltán, az INA elnöke az MTI-nek Zágrábban adott interjúban.

Nem állnak le a terjeszkedéssel

Nem állnak le a terjeszkedéssel

A következő öt évben hatékonyabbá kell tenni a kőolajfinomítók működését, a horvátországi és a szlovákiai finomítókat a pozsonyihoz és a százhalombattaihoz hasonló színvonalúvá kell fejleszteni - mondta Mosonyi György, a Mol felügyelőbizottságának elnöke a veszprémi Pannon Egyetemen tartott előadásában szerdán.