Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Stratégiát vált a horvát olajcég
A kormányváltást követően megváltozott Horvátországban az INA-val és legnagyobb tulajdonosával, a Mollal kapcsolatos hozzáállás, s úgy tűnik, az új kabinet az olajcéghez hasonlóan a befektetések megkönnyítését és dinamizálását helyezi előtérbe. A társaság jelentős összegeket fordít a kutatásra és a termelésre, de a horvát olajfinomítók és a töltőállomások korszerűsítése is kiemelt cél - mondta Áldott Zoltán, az INA elnöke az MTI-nek Zágrábban adott interjúban.
Nem állnak le a terjeszkedéssel
A következő öt évben hatékonyabbá kell tenni a kőolajfinomítók működését, a horvátországi és a szlovákiai finomítókat a pozsonyihoz és a százhalombattaihoz hasonló színvonalúvá kell fejleszteni - mondta Mosonyi György, a Mol felügyelőbizottságának elnöke a veszprémi Pannon Egyetemen tartott előadásában szerdán.
