Új technológiák az atomiparban

Új technológiák az atomiparban

Lezárult egy hároméves nemzetközi projekt, amelyben a Budapest Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Nukleáris Technikai Intézetének szakemberei a gázhűtésű gyorsreaktor üzemanyag-ciklusának vizsgálatával foglalkoztak. A kutatómunka ezzel nem ért véget, az intézet részt vesz egy kísérleti reaktor közép-európai létesítésének előkészítésében – közölte Aszódi Attila igazgató.