Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
A MOL biometánüzemmel bővíti a Szarvasi Biogázüzemet
Az üzem várhatóan az év végére készül el, és évente több mint 7 millió köbméter biometánt állít majd elő.
A biogáz esélyt jelenthet Magyarországnak is
A biogáz a hazai energiamixben jelenleg 0,9 százalékot képvisel, ami némi szándékkal és szervezéssel könnyedén lehetne ennek tízszerese is.
Biogáz motorok: 5 százalék üzemanyag-megtakarítás
Az új hajtásrendszerek a Scania 13 literes biogáz erőforrásain alapulnak.
2020-ra teljesen ki szeretne zöldülni a BMW
A célkitűzés merész, minthogy a vállalat tavaly még csak 63 százalékban fedezte megújuló erőforrásokból az energiaszükségletét.
Megújulóenergia-kutatóközpont létesült Vépen
A megújuló energiákkal kapcsolatos technológiák kutatására kutatóközpontot hozott létre több mint egymilliárd forintos beruházással az osztrák tulajdonú FIBAG Biogas Kft. a Vas megyei Vépen.
Biogázüzem épül Győr közelében
Közel 1,1 milliárd forintos beruházással épül 800 kilowattos elektromos kapacitású biogázüzem a Győr-Moson-Sopron megyei Felpéc határában - hangzott el a csütörtöki projektindító sajtótájékoztatón.
Elindult a próbaüzem Szarvason
Utolsó fázisába lépett a szarvasi biogázüzem építkezése: a Magyarország legkorszerűbb mezőgazdasági és élelmiszeripari hulladékokat újrafelhasználó erőművét építő Aufwind már az utolsó simításokat végzi, valamint megkezdte a próbaüzemet, hogy ősszel átadhassa az ország legnagyobb teljesítményű biogázüzemét.
Van gáz!
A ma elérhető legkorszerűbb technológiát képviseli az az új, a Norvég Alap támogatásával felépült biogáz-üzem, mely a térség mezőgazdasági, valamint konzerv- és élelmiszeripari melléktermékeinek feldolgozásával állít elő villamos- és hőenergiát - közölte a beruházást megvalósító Agrowatt Környezetvédelmi Szolgáltató Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója Kecskemét-Kispáiban, a létesítmény ünnepélyes átadásán.
A legnagyobb biogázüzem lesz
A tervek szerint halad Magyarország legkorszerűbb és legnagyobb biogáz üzemének építése, amelynek alapkövét idén július közepén helyezték el Szarvason. Az Aufwind Schmack Első Biogáz Kft. alternatív energiára alapuló üzemének 4,2 megawatt teljesítményű, 3,9 milliárd forintos beruházása a 2011 júniusi átadása előtt már áprilisban a próbaüzemmel el is indul.
