Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Akadályok az elektromobilitásban
A következő években a villanyautók jelentik a kulcsot nemcsak a gazdasági fejlődéshez, de a sikeresebb klímaharchoz és a modernizációhoz is.
Itt az energiatárolás svájcibicskájának kora
Eldőlt, hogy mi lépjen majd a gáz helyébe, ahol csak lehet: a zöldhidrogén.
Túl a százas határon
Egymás után dönti meg a termelési rekordokat a magyarországi napelemes szektor, pedig az igazi boom majd csak most következik.
A fogyasztóknak kezdenek kérdéseik lenni
A fenntarthatóság, energiahatékonyság, megújuló energia fogalmakat ma már „mindenki érti – mindenki érzi” a gazdasági szereplők közül, de az egyáltalán nem mindegy, hogy a vállalati ügyfelek valójában mennyire nyitottak a szolgáltatók nyújtotta megoldásokra. Új generációs energiaszolgáltatókat kérdeztünk a tapasztalataikról.
Az dönt majd, mit hajlandó megfizetni a végfelhasználó
A digitális iker szolgáltatásként most robban be az iparba, de a segítségével gyártottak már tényleg bármilyen színben és kinézettel palackozható üdítőt is. Az SAP szakértőjét, Szekeres Zoltánt kérdeztük, aki az ellátási láncok digitalizációját elősegítő megoldások piacra vitelét irányítja.
Már sejteni lehet, hol kezdődik meg a transzformáció
A gépi tanulás, az IoT és az automatizáció ipari környezetben odáig jutott el, hogy be lehet menni a megfelelő boltba, ahol machine learning és deep learning modulokat lehet a kosárba tenni. A saját szakterületnek megfelelő algoritmusokat meg lehet venni, és azokat megfelelő környezetben skálázható módon futtatni. A hogyan továbbról Dobó Mátyást kérdeztük.
Még nincs összerakva a rendszer
Az egészségügy digitalizációja nyitja meg a fejlesztők előtt a következő aranybányát, de az oda vezető út – több okból eredően – rögösnek ígérkezik. Az inkubátorházakba jutásért is élesedő uniós versenyben az egyik fő kérdés az: mennyi esélye van ma egy magyar startupnak?
Sok kicsi sokra megy
A gyors, rugalmas, jól skálázható kiegyenlítő energiát termelő virtuális erőművekre az épp csak elkezdődött hazai napelemes boom miatt nagy igény lesz a piacon. Az aranykoruk beköszöntéhez azonban még egy tételnek biztosan teljesülnie kell.
Megújulás kell – és edukáció
A korábbi, 27 százalékos célarány 5 százalékpontos növelésétől várja az EU a klímavédelmi vállalásainak teljesíthetőségét. Az energiahatékonysági és megújuló energiás beruházásoknak zöld lámpát adni azonban a cégeknek is elemi érdekük.
A targoncásoknak áll a világ
A szakképzett munkaerő hiánya általános, így az az extra- és intralogisztikát is sújtja. Éppen akkor, amikor a digitalizáció, az automatizálódás és az IoT első eredményei alapjaiban kezdhetik átalakítani a szektort.
Nem a végtelenbe, de tovább
Soha nem látott bővülési ciklusban van a digitalizáció és robotizáció korszakába igyekvő autóipar Magyarországon, de a hazai kkv-k nem kerülnek közelebb a beszállítói léthez.
Nem a menetfúrást kell digitalizálni
Az ipari termelés számait és rendszer-optimalizációs törekvéseit alapjaiban írja át az ipar 4.0, de ettől még nem törvényszerű, hogy egy ipari szolgáltató egyetlen ugrással több mint 50 százalékot nőni tud. Németh Zoltánt, a Hahn + Kolb Hungária ügyvezető igazgatóját kérdeztük.
