Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Indul a szélerőmű-kapacitásokat célzó országos felmérés
A piaci szereplőknek több mint két hét áll rendelkezésükre arra, hogy tervezett projektjeik részleteit megosszák a Hivatallal.
Új transzformátor-alállomást létesítettek Répcelakon
A mintegy 2 milliárd forintos hálózatfejlesztés több mint 15 000 ügyfél számára teszi stabilabbá az áramellátást.
Napenergia-rendszer a raktárépület tetején
Az új rendszer a Prologis logisztikai parkjában működő vállalat energiaigényének több mint egyharmadát képes fedezni.
A MOL biometánüzemmel bővíti a Szarvasi Biogázüzemet
Az üzem várhatóan az év végére készül el, és évente több mint 7 millió köbméter biometánt állít majd elő.
Energiatároló beruházás valósult meg Baracskán
Az elkészült rendszer a napenergia-termelés időbeli kiegyensúlyozását szolgálja.
Egy évvel a spanyol áramszünet után: nem a megújulók, hanem a rendszer vizsgázott rosszul
A fő tanulság nem a megújulók fékezése, hanem a hálózatok és szabályozás korszerűsítése.
Magyarország úttörő szerepet kaphat a kis moduláris reaktorok fejlesztésében
Döntéshozók, szabályozó hatóságok képviselői és iparági vezetők találkoztak.
Geotermikus hő a Tátra mélyéből – digitális vezérléssel
Becslések szerint Lengyelország területének akár 50 százaléka is alkalmas lehet a geotermikus energia hasznosítására.
A Messer szállítja a hidrogént Szlovénia első nyilvános hidrogéntöltőjéhez
Ljubljanában nyílt meg Szlovénia első nyilvános hidrogéntöltő állomása.
Találtak Bulgáriában egy nagy gázmezőt
Fekete-tengeri földgázmező kiaknázására hozott létre konzorciumot az OMV Petrom, a Shell és a Türkiye Petrolleri.
A norvég-módszer: nyári napenergia bespájzolva a téli fűtésre
Az új, szilárdtestes hidrogén-energiatároló megújuló villamos energiát alakít hidrogénné, majd télen vissza árammá.
Vanádium-ion technológiai fejlesztéseket indít az SK On
A vállalat stratégiai partnerséget kötött a Standard Energy-vel.
Átadták hazánk legnagyobb villamosenergia-tárolóját
Üzembe helyezték az ALTEO új, közel 100 MWh kapacitású villamosenergia-tárolóját Győrben.
A MOL kezdeményezi a stratégiai kőolajkészletek felszabadítását
Január 27. óta nem érkezik kőolaj a Barátság kőolajvezetéken.
