A Londoni Közlekedési Vállalat (Transport for London, avagy TfL) bejelentette, hogy a 132-es számú viszonylatát külső áramszedőkre (vagy inkább áramadókra) épülő gyorstöltő infrastruktúrával korszerűsítette. Ezen a reláción korábban is már kizárólag elektromos buszok koptatták az aszfaltot.
Az új, speciális pantográfokat a bexleyheathi végállomás garázsában szerelte fel az üzemeltető.
A töltési processzus kezdetén a busz beáll az áramszedő alá, és az RFID technológia közvetítésével kommunikációs kapcsolatot létesít a szerkezettel. A „párbeszéd” eredményeként a pantográf egy porton keresztül rácsatlakozik a busz tetejére, és 10 perc alatt jelentős méretű villamosenergia-fröccsöt diktál a masina akkumulátorába.

Az elektromos buszok elemeit általában éjszaka töltik fel, ami azt jelenti, hogy ezek a tömegközlekedési eszközök az akkujuk lemerülése után általában „nyugovóra térnek”. A pantográfos rendszerrel azonban a járművek napi üzemideje és hatótávolsága lényegesen meghosszabbítható, és így a technológia segítségével az üzemeltetők kisebb gépparkkal is változatlan minőségű szolgáltatással örvendeztethetik meg az utasokat.
A TfL közleménye szerint jövő évtől egy további útvonalon, a 15 mérföld hosszú 358-as viszonylaton is próbára teszik a technológiát. A különbség annyi lesz, hogy e járat esetében már mindkét végállomáson (Crystal Palace és Orpington) ki fogják építeni a gyorstöltő infrastruktúrát.
(Forrás: Bus-News)

