Becsült olvasási idő: 0 perc
Robot ölt meg egy gyári munkást Németországban

Az egyik Volkswagen gyárban dolgozó 22 éves munkást ölt meg egy robot a Frankfurttól 100 km-re lévő Baunatalban.

A fiatal dolgozó a robot telepítésével foglalkozó csapat tagja volt. Bement a robotot körülvevő biztonsági zónán belülre, ám a szerkezet beindult, és hozzászorította egy fémlemezhez. Később a munkás belehalt a sérüléseibe. A baleset helyszínén a másik munkatárs is jelen volt, de nem ő nem sérült meg. 

Heiko Hillwig, a cég szóvivője elmondta: a baleset körülményeinek alapos vizsgálata zajlik.