Jay Weatherill, Dél-Ausztrália miniszterelnöke elárulta, hogy állama a Teslával kötött partnerségben (az óriási akkumulátoros tartalékrendszer után) ismét egy „zöld” projektbe vágja a fejszéjét. Ezúttal a cél, hogy a helyi kormány a céggel közösen kiépítse a világ legnagyobb „virtuális erőművét”, ahol az egyes háztartások külön-külön, mondhatni decentralizált módon táplálják vissza megtermelt energiafeleslegüket az elektromos hálózatba.
50 000 lakás áramellátásához a kabinet 5 kilowattos napelemeket, a vállalat pedig Powerwall 2 akkumulátorokat fog szétosztani a lakóhelyek között.
Az áramkimaradások gyérítésével és a hébe-hóba szárnyaló árak letörésével a lépés elméletileg stabilizálni fogja Dél-Ausztrália villamosenergia-infrastruktúráját.
A technológia kísérleti tesztelését 1100 háztartáson fogják elvégezni.
Ha minden a tervek szerint alakul, sokkal kiszámíthatóbb áramellátásra számíthat a csaknem felében szélenergiára támaszkodó régió. A kormány becslése szerint a résztvevők villanyszámlája akár 30 százalékkal csökkenhet.
A bejelentés időpontja nem feltétlenül esetleges.
Dél-Ausztráliában március 17-én tartják a következő választásokat, és Malcolm Turnbull ausztrál miniszterelnök mostanáig folyamatosan vadul kritizálta Weatherill kontrollálhatatlan árakhoz vezető energiastratégiáját. E támadások visszaverésére ideális lehet a Teslával kialakított partnerség, amellyel a helyi kormány azt kommunikálhatja, hogy kiszámíthatóbb ösvényre lépett.
Amint az ismeretes, a Tesla egy óriási akkumulátoros tartalékrendszert már megvalósított az államban, és így egyre gyanúsabb, hogy a terület a cég új technológiáinak kísérleti terepeként szolgál.