A Balluff SmartLight szinte valamennyi ipari hálózathoz csatlakoztatható a nyílt és univerzális szabványú IO-Link kommunikációs rendszer segítségével, így távoli eléréssel ellenőrizhető a jelzőfény. Vezérlése egyszerű, működés közben (on the fly) konfigurálható és három különböző üzemmódban működhet.
StackLight üzemmód Húsz LED-sor egyenletesen elosztva 1–5 zónába • láthatósága 360° • választhatunk az öt standard szín közül • egyszerű átváltás az egyszínű, felvillanó és villogó üzemmódok között.
Szint (level) üzemmód Húsz LED-sorból álló méter típusú skála analóg értékek kijelzésére • magas vagy alacsony értékek kijelzése egy számértékhez kötve • szabadon beállítható színek, zónák és szintek.
Állapot (run) üzemmód A működés állapotát egyszerű futófény mutatja • jelzi a problémát vagy a teendőt • szabadon beállítható a szín és a futófény sebessége.
Könnyen telepíthető folyamatmegjelenítő
A SmartLight jelentős mértékben megnövelheti a gépek kihasználtságát és termelékenységét, valamint optimalizálhatja az anyagfelhasználást a termelés bármely területén. A hagyományos StackLight megoldásokkal szemben utólag is rendkívül könnyen telepíthető a már meglévő berendezésekre. M12-es csatlakozóval látták el és IP 54-es védettségű (IP 67 tesztelés alatt).
A LED-sort maximálisan öt zónára oszthatjuk. A színeket és a jelzőfunkciókat az igényeknek megfelelően állíthatjuk be. A fényerő globálisan állítható. Egyszerű, könnyen értelmezhető vizuális jelzést ad működés közben anyagtovábbításról, várakozásról, elakadásról, üzemzavarról.
Szintmegjelenítés költségkímélően
Esetenként szükség van arra, hogy kommunikáció ne csupán a be/ki állapotra terjedjen ki, hanem megjelenítsék a mennyiséget vagy a sebességet is. Az ilyen típusú jelzés költséges lehet, mert szükséges hozzá HMI (human-machine interface), egy egyszerű mérő, valamint kijelző analóg kimenettel.
Más költséges elemeket – ház, távoli IO-eszköz – is be kell szereznünk. A SmartLight több üzemmódban is használható a különböző jelzések, a gépi sebesség, teljesítmény, teljesítményminőség, az operátori teljesítmény, illetve pozicionálás, etetőtál-, garat-, konténer-, tartály- vagy tálcaszint, hőmérséklet, valamint kanban rendszerek megjelenítésére.
