Egy koreai kutatócsoport grafénből készült átlátszó elektródák felhasználásával hozott sikeresen létre egy OLED kijelzőt.
Az Electronics and Telecommunications Research Institute (ETRI) 5 nanométernél is vékonyabb grafénelektródák bevetésével alkotta meg a 370 mm×470 mm-es „képernyőt”. A grafén egy átlátszó, rugalmas és a tartósságáról ismert vezetőanyag, amelyet a tudósok számos ígéretes területen fel kívánnak majd használni. Főleg a kijelzők gyártásánál szeretnék kamatoztatni a tulajdonságait.
Az ETRI kifejlesztett egy olyan eljárást, amely üvegszubsztrátumon a grafénből készült átlátszó elektródát tökéletesen formára tudja szabni.
A csapat a kereskedelemben előszeretettel használt, ám törékeny indium-ón-oxidot helyettesítette a grafénnal. Az intézet munkatársai azt mondják, hogy egy rugalmas szubsztrátum a grafénnal együtt olyan, flexibilis kijelző megalkotását teszi lehetővé, amely kellően vékony ahhoz, hogy hordható eszközökön és ruhákon is alkalmazni lehessen.
A csapat később üveg helyett műanyag szubsztrátumra fog áttérni.
A projekt egy 2012-ben indult és a Dél-Korea gazdasági minisztériuma által is támogatott kutatás eredménye.
Napjainkban nagy a kereslet az OLED kijelzőkre. A Google állítólag ezermilliárd vont (dél-koreai valuta) ajánlott az LG Display-nek, hogy bebiztosítsa magát hajlítható OLED-ekkel. A hírek szerint az Apple 70 millió egységnyi kijelzőt vásárol a Samsungtól a következő iPhone-okhoz.