A találkozón többek között arra keresik a választ, hogy milyen módon lehetne a K+F területén lévő regionális különbségeket felszámolni, mely területekre érdemes összpontosítani a hazai kutatásokat, illetve milyen módszerekkel lehetne a tudományos tevékenységet közelebb hozni az emberekhez? A kis és középvállalkozások számára ugyancsak érdekes lehet a dialógus témái közül az, hogyan erősíthető az innovatív gondolkodásmód, valamint milyen módon és eszközökkel tehetők innovatívabbá a hazai kis és középvállalkozások? A rendezvény beszélgetőpartnerei közt lesz Molnár Károly kutatásért és fejlesztésért felelős tárca nélküli miniszter, Kolber István, a KFTNM államtitkára, Szekeres Tamás, a Széchenyi István Egyetem rektora, Borkai Zsolt, Győr Megyei Jogú Város Polgármestere, Bendzsel Miklós, a Magyar Szabadalmi Hivatal elnöke, Csopaki Gyula, az NKTH elnöke, valamint Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a régió és számos helyi vállalkozás képviselője. (http://uni.sze.hu)
A rendezvényen való részvétel ingyenes, de helyszíni regisztrációhoz kötött. Az itt elérhető nyomtatvány kitöltésével előzetes regisztrációra is lehetőség van.
A dialógus időpontja és helyszíne: 2009. április 09. 11.30-13.30, Széchenyi István Egyetem Labor Épület, „E” terem (9026 Győr, Egyetem tér 1.)
Program:
11:30 - 11:40 Köszöntő: Balogh József, a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke,
11:40 - 12:00 Innovatív Magyarország Program: Molnár Károly, Kutatás-fejlesztésért felelős tárca nélküli miniszter
12:00 - 12:20 A régió helyzete: Kolber István, államtitkár
12:20 - 13:30 Innovációs dialógus
13:30-tól: sajtótájékoztató és állófogadás
