Egyszeri és kicsiny invazív beavatkozással a fülcimpába ültethető és tulajdonképpen szemrevaló vércukorszintmérő ékszert talált fel egy lelkes ifjú kutató.
A londoni Imperial College munkatársai kifejlesztettek egy kicsiny lapkára sűrített, hordozható „laboratóriumot”, amellyel a fertőző betegségek felismerése sokkal egyszerűbbé és gyorsabbá válhat.
A koronavírus-járvány kapcsán az új technológiák használata is evidenciává vált, így előtérbe került a mesterséges intelligencia is, óriási szerepe lett az algoritmusoknak a diagnosztikában és a gyógymódok kifejlesztésében is.
Egyre sokasodnak a járvány elleni védekezésben a robotikai megoldások, az okoseszközökre, mesterséges intelligenciára támaszkodó, tesztelés vagy épp már kipróbálás alatt lévő, élesben működő új módszerek.
Kanadai kutatók létrehoztak egy kicsi, hordozható eszközt, amely a vércukorszintmérő készülékekéhez hasonló gyorsasággal tud tájékoztatást nyújtani az esetlegesen jelenlevő daganatos betegségek előrehaladottsági állapotáról.
Számos speciális programmal és algoritmussal lehetséges megalkotni egy ember virtuális hasonmását. A digitális iker nemcsak a gyártási folyamatok optimalizálása, de például egy nagy műtét előtt is hasznos lehet.
Interjúnkban, Brechler Attila – a Siemens Digital Industries műszaki szakértője – mondja el, hogy az ipari szektorban jelenleg milyen kiberbiztonsági kihívásokkal találkoznak a gyártók.
Akiknek 2020-ban is stabil maradt a működése, vagy növekedni tudtak, azok jellemzően ügyesen szervezték át felszabaduló kapacitásaikat, és meglépték a már régóta esedékes fejlesztéseket, például a digitalizáció terén.