Talán kevesen tudják, hogy PC-alapú vezérléssel centralizált, nyílt és átfogó gépvezérlési platform létesíthető, amely ideális megoldást jelent a rendkívül hatékony IoT-alapú automatizálási stratégiák megvalósításához.
Cikksorozatában mutatjuk be az Év Gyára 2019 verseny győzteseit. A novemberi lapszámban a BorsodChem kazincbarcikai vegyipari nagyvállalatot, amely a 10 milliárd forint feletti éves nettó árbevétel kategóriában hozta el a pálmát.
Az okos gyártást állítja fókuszába a Com-Forth Kft. Smart Factory ConnAction elnevezésű hagyományos konferenciája, amelyet idén november 17. és 19. között rendeznek meg.
A „fenntartható” kifejezést a halaktól és bútoroktól kezdve az energiafogyasztáson át az építészetig sokféle termékre és tevékenységre használjuk, de miként vonatkozik a fenntarthatóság a gyártásra?
A IoT segítségével a gyártók lényegesen rugalmasabban reagálhatnak a termelés-kiesésekre, mivel valós időben követhetik nyomon az egyes gépek pillanatnyi kihasználtságát és állapotát, átláthatóbbá válik a teljes ellátási lánc.
Hogyan használhatók a szabványos alkatrészek a digitalizálás, az ellátási lánc és a robotika megoldásainak megvalósítására a nem tervezett állásidő minimalizálása és a termelékenység maximalizálása érdekében?
Az ipari és kereskedelmi kamarák tapasztalatai szerint „a koronavírus nyomán még egyértelműbben napvilágra kerültek a német gazdaság strukturális gyöngeségei“.
Végre kiderül, milyen is az, amikor a munkatársak saját maguk holografikus avatárjaként egyetlen közös virtuális munkakörnyezetben dolgozhatnak együtt az aktuális projektjeiken.